Czym są nasiona otoczkowanie?

Zabiegiem stwarzającym optymalne warunki rozwoju roślin jest otoczkowanie. Nasiona otoczkowane ułatwiają wysiew punktowy w ogródkach działkowych, jak i na plantacjach wielokwiatowych. Pozwala to na regularne rozmieszczenie roślin w rzędzie, eliminując konieczność przerywki.

budowa-nasion-otoczkowanych

Zabieg otoczkowania nasion polega na indywidualnym ich pokryciu masą otoczkującą i przytwierdzeniu jej substancją klejącą. Stosowana przez nas otoczka gwarantuje nasionom warunki wodno-powietrzne.

Proces otoczkowania rozpoczyna pokrycie nasion warstwą fungicydów w celu wyeliminowania grzybów zasiedlających nasiona. W skład masy otoczkującej wchodzą odpowiednio dla gatunku nasion fungicydy chroniące przed porażeniem z zewnątrz. W otoczce może znajdować się warstwa insektycydowa w zależności od gatunku, chroniąca kiełkujące nasiona przed uszkodzeniami powodowanymi przez szkodniki. Masa otoczkująca gwarantuje nasionom właściwy rozwój roślin w początkowym stadium rozwoju. Z zewnątrz otoczka inkrustowana jest preparatem zwiększającym odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz ułatwiającymi ich wysiew.

otoczkowanie-3

Masz pytania? Zadzwoń! +48 61 28 36 236